ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

Nieuws 18 juli 2015

18 juli 2015 – er is vandaag een kansje op regen en windvlagen, bij een temperatuur van 24 tot 32 graden.

De pruimen beginnen te rijpen, maar wat er aan de bomen zit is maar een fractie van vorig jaar. Het zijn vooral de kleinere bom en die pruimen hebben, aan de grote zit weinig. We hebben het eerste emmertje pruimen geraapt en geplukt, dus dat is al vast binnen.

De bramen zijn een ander verhaal; de takken zijn nu al zwaar van de hoeveelheid die eraan zit, maar veel rijpe zijn er nog niet. Mooi weer is fijn, maar de aanhoudende droogte en hoge temperaturen zorgen ervoor dat diverse bramenstruiken beginnen te verdorren en dat is niet de bedoeling.

Er moest uiteraard ook nog gewerkt worden en zolang er boven nog schaduw is, kunnen we werken aan het muurtje van het derde deel van de trap. De stenen rand aan de rechterkant  zit er nu ook op en is gecementeerd.  Het moet nog wel wat afgewerkt worden.

Het cement van het ingemetselde stuk Erdband is nog niet helemaal droog, dus we moeten nog een beetje voorzichtig zijn. We zijn dus maar verder gegaan met het dichtgooien van de sleuven. Als eerste gaat er zand zonder stenen op en daarna kunnen we ook wat steenresten opruimen. Het aanstampen doen we met de dicker Hammer (zoals ze hier een voorhamer noemen) en met de voet;  maat 46 en de nodige kilo’s komen hierbij goed van pas.

Ondertussen zijn we in de keuken verder gegaan met het verven van het plafond tussen de oude balken. Dat wat er gisteren opgedaan is ziet er goed uit en voorlopig gaan we hiermee verder.

Voordat de elektromannen verder kunnen moesten we nog een paar dingen doen. De kabel van de Dachständer naar de oude meter hing met een paar touwtjes aan de nokbalk boven de vide. Die hebben we los gemaakt, zodat ze de kabel anders kunnen laten lopen als verbinding tussen nieuwe en oude meterkast. Daarna hebben we de rest van de kabel ook zoveel mogelijk losgemaakt.

De nieuwe meterkast komt in de koeienstal te hangen en dus moet de muur dan af zijn. Er zit hier een nieuwe stenen muur, ter vervanging van een rotte vakwerkwand en hierin zit een deur van de koeienstal naar de Scheune. Die muur ziet er dus viel te nieuw en te recht uit. Al eerder hadden we de muur gestuukt en nu moest de witte verf het oude uiterlijk compleet maken. We hebben een stuk op proef gedaan, maar twijfelen of RAL 9010 wel wit genoeg is. Morgen gaan we verder kijken en misschien komt er nog een 2e laag (wit?) op.

De elektromannen moeten de stroom afsluiten bij de Dachständer, maar dan moeten ze daar wel bij kunnen komen. Het werkvloertje van destijds lag er nog en we hebben de ladder maar vast klaar gezet.

De oude versieringen in het atelier hebben we op bepaalde plaatsen zichtbaar kunnen maken. De vraag is, wat dan doet met de rest van de muur (het grootste) deel, waar de versiering de tand des tijds niet overleefd heeft? We zouden een sjabloon kunnen maken en de onbrekende versieringen er weer op kunnen zetten, maar dat leek ons –als dat al zou lukken- afbreuk te doen aan de oorspronkelijke versiering. We hebben de muur daarom geverfd in de turkooizen kleur die ook in de versieringen zit. Vanwege de stoffige ondergrond moest er eerst een laag primer op.

De oude versieringen springen er hierdoor duidelijk uit, maar er is toch een vorm van eenheid in de kleur van de wand.

Iets na zevenen vonden we het mooi genoeg en zijn we gaan opruimen en gaan eten.

Leave a Reply