ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

30 mei 2023 ‘trapgatsteiger‘

30 mei 2023 – de nieuwe en dit keer kortere werkweek begint met mooi weer, met temperaturen van 18 tot 25 graden. Ook voor de komende dagen is er mooi weer voorspeld en de regen blijft vooralsnog weg,

Zolang het in de tuin nog niet te warm was, hebben we aan het terras gewerkt. . . . → Lees meer over: 30 mei 2023 ‘trapgatsteiger‘

29 mei 2023 ‘2e Pinksterwandeling‘

Links naast het paadje van de boogdeur naar het terras ligt al jaren een klimopveldje, wat zich naar alle kanten uitgebreid had. Aan de terras- en padkant hadden we het al eerder gesnoeid en nu was de huiskant aan de beurt, waar het bezig was een “zitbank” te overwoekeren.

Met als oogst de nodige . . . → Lees meer over: 29 mei 2023 ‘2e Pinksterwandeling‘

28 mei 2023 ‘1e Pinksterwandeling‘

28 mei 2023 – het is zomerachtig vandaag, met temperaturen van 20 tot 27 graden en weinig wind.

Ideaal weer voor een wandeling en we besloten weer een poging te wagen om Hänchen’s Born te bereiken, eerdere pogingen op 25 oktober 2021 en 12 september 2021 strandde door respectievelijk ‘glad leem’ en ‘tijdgebrek’.

Het . . . → Lees meer over: 28 mei 2023 ‘1e Pinksterwandeling‘

27 mei 2023 ‘Mitternachtslauf‘

27 mei 2023 – het weekend begint zoals voorspeld zonnig, want het wordt 19 tot 26 graden.

Op de vide kon weer een mijlpaaltje genoteerd worden; alle vakken die wit moesten worden, zijn wit. We gaan nu checken of het hout plaatselijk nog een nabehandeling nodig heeft en als dat gedaan is, dan is . . . → Lees meer over: 27 mei 2023 ‘Mitternachtslauf‘

26 mei 2023 ‘planken, planken en planken‘

26 mei 2023 – komend weekend zou het eerste echt zonnige weekend moeten worden en in de aanloop daarheen wordt het vandaag 17 tot 24 graden, maar wel met behoorlijk wat wind.

Vanwege het mooie weer hebben we wat gehobbyd aan het terras. We zijn er nog niet helemaal uit wat het precies moet worden.

. . . → Lees meer over: 26 mei 2023 ‘planken, planken en planken‘

25 mei 2023 ‘een droogstoel’

25 mei 2023 – de voorspelde temperatuur is met 16 tot 23 graden is nagenoeg gelijk aan die van gisteren, maar nu met minder wind. De komende dagen komen daar een paar graden en minder wolken bij. Het gaat de goede kant op en dat beginnen we binnen ook te merken. In de woonkamer is . . . → Lees meer over: 25 mei 2023 ‘een droogstoel’

24 mei 2023 ‘een vaste roos‘

24 mei 2023 – van buitenaf ziet het weer er mooier uit dan wanneer je buiten bent. De temperatuur is met 17 tot 23 op zich wel aardig, maar de kille wind verpest het buiten zitten.

Door een onbekende oorzaak is de roos op de hoek van het huis bij de lantaarnpaal een behoorlijk . . . → Lees meer over: 24 mei 2023 ‘een vaste roos‘

21 mei 2023 ‘zomerbeelden en ‘n bosyucca‘

21 mei 2023 – met 21 tot 28 graden gaat het weer de zomerse kant op, maar zoals wel vaker als het opeens warm wordt, is er vanmiddag kans op onweer en flinke regenbuien.

Het opruimen was er een paar keer bij ingeschoten en hier en daar had het zaagsel zich inmiddels aardig opgehoopt. Dus, . . . → Lees meer over: 21 mei 2023 ‘zomerbeelden en ‘n bosyucca‘

20 mei 2023 ‘klimopstrijd‘

20 mei 2023 – het weer maakt een stapje richting zomer, vandaag 16 tot 23 graden en morgen komt daar nog wat bij.

Op de vide ging het werk van gister verder; de leemvulling van het vakwerk kreeg en laagje witte verf. Om het mooi egaal wit te krijgen, moeten er 2 lagen verf . . . → Lees meer over: 20 mei 2023 ‘klimopstrijd‘

19 mei 2023 ‘een dikke wang‘

19 mei 2023 – zomers weer is er voor vandaag niet voorspeld, maar het kan slechter dan 14 tot 20 graden en de komende dagen zou de temperatuur verder omhoog gaan.

Op de vide staat het vervolg van het wit maken van de vakwerkvulling op het programma. We gaan verder het vakwerk onder de . . . → Lees meer over: 19 mei 2023 ‘een dikke wang‘