ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

27 juni 2023 ‘iets over de helft’

27 juni 2023 – de temperatuur doet een klein stapje terug, maar 19 tot 26 graden zonder regen is nog steeds behoorlijk zomers.

Deze week hebben we een extra grote werkploeg, om het nodige werk te verzetten.

In het trapgat kregen de ramen nog een laagje verf aan de buitenkant en dat schiet nu aardig op. Ze moeten er alleen nog een keer uit om de ruiten vast te zetten met glaskit. Op de overloop is er verder nog wat geverfd aan het traphek en het deurkozijn van een slaapkamer. 

Wekenlang hebben we t.a.v. de puntkamer toegeleefd naar vandaag; de dag waarop we daar zouden beginnen met het leggen van de vloer. Aan de kant waar geen materiaal lag zijn begonnen met het neerleggen van folie (om optrekkend vocht te voorkomen), met rondom aluminiumtape om het vast te zetten.

Op de folie ligt de 10 mm dikke ondervloer, die vooral bedoeld is voor de demping van loopgeluid en algemeen geluid. Volgens de verpakking is het een gecertificeerde vloer met 10 dB geluidsvermindering. Daarnaast hebben de folie en de warondervloer ook nog enige warmte-/koudewerende functie, maar dat is niet echt spectaculair en daarom komt er 20 cm steenwol onder de vloer.

Sinds het leggen van de OSB-platen op de vloerbalken van de puntkamer zat er een luik met een ladder, om direct in de puntkamer te komen. De trap in woonkamer2 kwam pas jaren later. Omdat een luik onhandig is bij het leggen van de vloer en er op die plaats waarschijnlijk een bed komt te staan, hebben we het luik vandaag voor eens en altijd dicht gemaakt.

Na de folie en ondervloer kon het echte werk beginnen, het leggen van de massief eiken vloer van ca. 20 mm dik. Net als bij de ondervloer hadden we op diverse plaatsen plankjes tussen de vloer en de wand gezet. Deze spleet is om het uitzetten van de vloerplanken op te vangen en wordt afgedicht met een plintje. Aan de kopse kanten is de wand zo goed als recht, maar in de lange kant zitten afwijkingen van meerdere centimeters.

Omdat er net wel/niet genoeg planken zijn, moeten we goed uitkienen welke plank waar komt, om de hoeveelheid afval zoveel mogelijk te beperken. Elke cm afval kan niet op de vloer liggen.

Meer dan de helft van de vloer ligt erin en het is de bedoeling om morgen de rest te doen; afwachten of dat lukt …