ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

27 juli 2023 ‘donkere randjes’

27 juli 2023 – met 17 tot 25 graden is vandaag aangekondigd als een warme(re) dag, maar ook een regendag.

De plafondbalken van badkamer2 hebben nu allemaal donkere randjes; die blijven in het zicht als het afgetimmerd is en moeten het geheel een ouder uiterlijk geven.

We konden eventjes buiten aan het vakwerk werken, maar al vrij snel begon het te regenen en zijn we binnen het beoogde stuk nieuwe onderbalk gaan schaven. Dit was een ruw gezaagde balk, die we gladder willen hebben. Na het schaven hebben we de balk op de juiste lengte afgezaagd.

Het is even het wachten op wat mooier weer, zodat we hier en daar wat stenen en cementresten kunnen weghalen op de plaats waar de balk komt te liggen. Omdat de balk – net zoals bijna alles hier – niet helemaal recht is, kijken we eerst hoe de balk het best ligt, voor we de verbinding gaan maken waarmee die aansluit op het oude vakwerk.

De resterende tijd zijn we bezig geweest met de ‘hangende staander’. De verwachting was dat een deel nog bruikbaar was en de vraag was hoeveel. Na 2 keer doorzagen was het hout bruikbaar en dat was 1,38 meter van de totale 2,48 meter.

Er moet dus 1,10 meter vernieuwd worden. We gaan het bruikbare stuk omdraaien, zodat de mooiste kant buiten zit en de minder mooie kant – die niet zichtbaar is – binnen.