ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

20 mei 2024 ‘olifantenacrobatiek’

20 mei 2024 – met 17 tot 25 graden wordt het ietsje warmer, maar de kans op regen blijft. De Mosel heeft zich verder terug getrokken en laat een bruine modderlaag achter.

In de tuin heeft de wijnkikker plaats moeten maken voor 2 acrobatische olifanten. Die komen vanwege hun kleur beter tot hun recht op die plaats. T.z.t. komt een betere foto van de olifanten. De wijnkikker is verhuisd naar een plek met minder camouflerend groen er omheen, waar die dus beter opvalt.

Vanwege 2e Pinksterdag doen we het ’s ochtends wat kalmer aan met elektrisch gereedschap. Een karweitje wat wel kon, was een stukje van de balkplank voor het terras afzagen. Hier moest aan het eind een driehoekje af, om de elektriciteitskabel door te laten. Hoe we de kabels “onzichtbaar” gaan maken, weten we nog niet.

Het eerste latje voor het plafond van het terras zit er ook op. Van een stukje OSB hebben we een mal gemaakt, zodat de latjes makkelijk op dezelfde hoogte op de balken geschroefd kunnen worden.

Het was inmiddels laat genoeg om herrie te gaan maken en dus waren de regels van het vakwerk van de achtergevel aan de beurt. De kleinste, waar we al aan begonnen waren, kon afgemaakt worden, wat vanwege de niet-rechte vorm wat langer duurde.

Hierna was de volgende aan de beurt; die gaan we maken van een stuk van een oude staander. Er was nog tijd om de balk op lengte te zagen en morgen gaan we verder.