ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

20 augustus 2025 ‘net niet‘

20 augustus 2025 – met 22 tot 28 gaat de temperatuur wat omlaag, met wat kans op regen.

Nu we een freesgeleider hebben, gaan we ook werk zoeken om ermee te doen. Vandaag was dat het frezen van een vierkante sponning voor de afdichtplaat van de linker zijkant en het maken van een sparing voor de bevestiging van de onderrand aan de voorkant van het frame.

De plafondplaat op het terras ligt steeds vaker in de weg en het werd hoog tijd om die op z’n plaats te zetten. Voor het zover was, moest er eerst 2x 8 cm steenwol in, niet zo zeer als plafondisolatie voor het terras, maar meer als vloerisolatie voor de ruimte erboven.

De plaat erin zetten viel tegen. De 3 afzonderlijke delen gingen er voor het samenvoegen gemakkelijk in, maar als geheel niet. De plaat zat klem en er was een hamer nodig om hem tegen de bevestigingslatjes aan te krijgen. Helaas zat de plaat te ver naar 1 kant en dat kregen we niet meer goed, ook al omdat de montagekit inmiddels z’n werk begon te doen. Dit gaan we oplossen met een extra afwerklatje.

Op de vensterbank van de badkamer zit nu een laag waterwerende beits en hiermee is de vensterbank af!