ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

Der Schornsteinfeger

De schoorsteenveger was bij de buren en hij kwam ook een praatje maken met ons. Hij was uiteraard op zoek naar klandizie, maar hij informeerde ons ook over de Duitse regelgeving op het gebied van schoorstenen. Als je een schoorsteen -na een aanpassing weer- in gebruik gaat nemen, dan moet je dat melden bij de Kreisverwaltung Wittlich en moet er een controle plaatsvinden.  Ook adviseerde hij om contact met hem op te nemen op het moment dat we kachel- en/of schoorsteenplannen hadden.

Hij is op de hoogte van de regelgeving op dit gebied en het voorkomt dat dingen niet goed aangelegd worden en later aangepast moeten worden. Op het moment (mei 2011) hebben we nog geen verwarming, maar t.z.t. zullen we zeker contact met hem opnemen.

Leave a Reply