Mei/juni 2009 De poging om het bestaande vloerzeil te hergebruiken liepen op niets uit. De onderkant van het zeil en het beton eronder waren kletsnat en stonken behoorlijk door de jarenlange lekkage van het dak boven de keuken. We hebben nog wel geprobeerd om het zeil op te tillen met planken zodat het beton eronder kon drogen, maar eigenlijk bleef het een vieze stinkende boel.
Om het zeil weg te kunnen halen moest ook het oude keukenblokje weg en besloten werd om dit niet meer terug te zetten, maar op zoek te gaan naar iets anders.
Het zeil weghalen ging snel, maar het verwijderen van de lijmresten was vers 2, want er moest behoorlijk geschraapt en gebikt worden.
De betonvloer was al niet egaal en door al het gebik en gehak werd het er niet rechter op, dus moest er geëgaliseerd worden.
Omdat –vooral in een hoek- de onderkanten van de gipsplaten behoorlijk vochtig waren, werd de onderste 5 cm weggehaald en werd er een vochtwerende laag op de muur achter de gipsplaten gedaan. Toen we er later (in juni 2011) achterkwamen hoe diep de keuken ligt, realiseerden we ons dat die paar centimeter weinig nut heeft en dat het vochtprobleem in de keuken pas voorbij zou kunnen zijn als de verbouw/renovatie van de Scheune een feit is.
Toen dit gedaan was en droog was kon het vinyl met houtenplankenmotief erop en toen het allemaal klaar was, was het een hele verademing voor het oog en de neus.
Zoals wel vaker is ook dit een tijdelijk iets. Als de herbouw van de Scheune een feit is en er zit een nieuwe wand tussen de Scheune en de keuken en misschien ook tussen de koeienstal en de keuken, dan gaan we bekijken hoe de definitieve keukenvloer eruit komt te zien.

Leave a Reply