1 juni 2024 – ‘zomermaand’ is de oude naam voor de 6e maand van het jaar, maar daar is vooralsnog weinig van de merken, met temperaturen van 12 tot 20 graden en regen. Voor bepaalde delen is weer een overstromingswaarschuwing afgegeven, met langdurige zware regenbuien, waarbij plaatselijk meer dan 150 mm water kan vallen.
De afwerkbalken en het vakwerk buiten waren droog en kregen de volgende laag; deels Halböl (een soort grondverf) en deels lijnolieverf in de kleur ossenbloedrood. Door het vochtige weer duurt het drogen wel wat langer.
Van de hoekstaander moet een stukje af, maar we hebben besloten om ook wat van de kromme bovenbalk af te halen. Dit laatste gaan we pas doen als we de staander op z’n plaats gaan zetten.
Wel hebben we een oud tapgat aan de zijkant van de hoekstaander gedicht met een blok eikenhout en in het gat van de pen zit een rond stuk eikenhout. Aan de achterkant – die uit het zicht blijft – zit ook nog een oud tapgat en we gaan nog bekijken wat we daarmee doen.
