ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

Bericht van de architect

De architect heeft gereageerd op onze vragen over de afwijzing van de verbouwvergunning door het Bauamt. Het Bauamt had zich inderdaad vergist met de nummering van de grondstukken. Hiervoor moeten we naar het Grundbuchamt; vergelijkbaar met het kadaster.

Verder hebben we een duidelijke plattegrond gekregen waarop te zien voor welk deel we met de buurman in de slag moeten over het afstand doen van zijn recht om daar iets te bouwen. Als hij daar –tegen een financiële vergoeding van afziet, dan hoeven wij de gevel aan zijn kant niet als Brandwand uit te voeren, maar kan het gewoon vakwerk blijven zoals het altijd al geweest is.

Het afstand doen van het recht om te bouwen moet in het Grundbuch (kadaster) worden aangetekend als zogenaamde Baulast.

Leave a Reply