ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

11 oktober 2025 ‘plaatsbepaling‘

11 oktober 2025 – het weekend begint met het weer waarmee de week eindigde: 15 tot 18 graden, met een kleine kans op wat regen.

Toen het wastafelmeubel op z’n plaatst stond, vonden we de deurtjes iets te licht van kleur vergeleken met de rest van het meubel en dus kregen die een extra laagje eiken beits.

Nu het meubel definitief op z’n plaatst staat, hebben we bepaald waar de wasbak komt te staan en waar de kraan komt, dit i.v.m. het boren van een gat in het blad voor de afvoer en de aanleg van de waterleiding. We zijn ook nog aan het nadenken over de spatwand achter de wasbak en een optie is, om de antieke tegeltjes te gebruiken, die over zijn van de keuken.

Aanvankelijk zou er in het vakwerk tussen het terras en woonkamer2 1 hoge ruit van ca. 212 cm per vak komen, maar we hebben nu besloten dat er een deling in het midden komt, met dus boven en onder een ruit van ca. 106 cm. Dit geeft een iets minder modern uiterlijk en de ruiten zijn een stuk makkelijker te vervoeren en te monteren.

De laatste en tevens grotere beelden zijn vandaag naar de winterstalling verhuisd, om schade door vallende kastanjes en – wat later in het jaar – vorst te voorkomen. Dit is een jaarlijks terugkerend karweitje, evenals het opruimen van de kastanjes, schillen en bladeren van de enorme boom van de buren.