ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

Nieuws 11 en 12 mei 2013

11 mei 2013 – het weer is nog matig met 18 graden en kans op regen. Hierdoor wordt het binnen ook niet warmer en is het nog steeds ca. 16 graden in de kamer, 12 tot 14 in de gang en 9 tot 11 in de keuken.

We gingen verder met waar we gister geëindigd waren; onkruid bestrijden en bouwafval (van vorig jaar) opruimen onder het twijfelachtige “genot” van een regenbuitje.

 

12 mei 2013 – zondag deed z’n naam weinig eer aan, want erg zonnig was het niet. We hebben binnen wat schoongemaakt en opgeruimd en ideeën losgelaten op het ontwerp en plannen van dit jaar.

Van de oude balkconstructie op de 2e verdieping willen zoveel mogelijk zichtbaar laten. Dit zou kunnen door een soort vide te maken, met in het midden een opening waar de oude balken te zien zijn. Het liefst zouden we ook bij de omloop rondom de vide ook de oude balken (deels) zichtbaar willen laten, maar dit gaat constructief niet zo gemakkelijk.

We gaan onze ideeën met de timmerman bespreken, die komende donderdag komt samen met “de metselman”. Behalve houtwerk staan er dit jaar ook 2 nieuwe muren en een ringanker op het programma.

Van het deel dat we dit jaar gaan aanpakken is de verdiepingsvloer boven de koeienstal van steen, staal en beton (die moet eruit) en boven de keuken zit nog de originele verdiepingsvloer van hout en leem. Het originele deel –wat wel op enkele plaatsen ingestort is- willen we als het kan behouden en we hopen dat er een nieuwe vloer overheen gelegd kan worden.

Leave a Reply