ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

11 mei 2024 ‘gaten maken’

11 mei 2024 – met 20 tot 27 graden wordt het nog iets warmer en dat blijft het weekend zo. Daarna valt de temperatuur terug tot een soort van herfstniveau.

Profiterend van het zonnige weer, kon er prima aan de waterbak gewerkt worden. Het herstel vordert en over een tijdje kan het nieuwe beeld erop.

Binnen hebben we het tapgat waarmee de schoor in de ligger zit gemaakt. Het paste niet in 1 keer, maar na een aantal keren proberen en wat hakken en aanpassen zat de schoor stevig in de onderbalk. Het past goed, want er kan geen papiertje tussen.

Nu het tapgat in de staander nog, wat een stuk langer is, omdat de hoek met de schoor maar 20 graden is. Er moet een sleufgat komen van 4 cm breed, 5 cm diep en maar liefst 38 cm lang. Het duurt wel even voordat we dat af hebben.