24 april 2016 – dit is een van de bouwvalligste foto’s van de Scheune, want je kon vanaf de begane grond door 2 ontbrekende verdiepingsvloeren via een half dak naar buiten kijken. Het werd zelfs nog erger, want op zaterdagavond 23 mei 2009 viel met een daverende klap en een enorme stofwolk een zijwand naar buiten.
De jaren daarna werd instorting van het dak voorkomen door een noodwand, totdat er in 2012 een nieuwe wand in kwam. Door de bestemmingswijziging van bedrijfsruimte naar woonruimte, kregen we te maken met andere wet- en regelgeving, waardoor het niet toegestaan was om er weer een vakwerkwand in te zetten. Het moest een stenen brandwand worden en op zich was dat niet echt een probleem, omdat die hoek van het pand donker en vochtig is.
Aan de andere kant mocht na 2 jaar overleg met overheidsinstanties het vakwerk terugkomen, maar alleen als decoratie met daarachter een stenen muur. Inmiddels zit er ook een nieuw dak op en is er zelf elektriciteit.
Het complete verhaal van de Scheune met de nodige foto’s staat hier.

Leave a Reply