ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

Nieuws 4 – 6 juli 2011

4-6 juli 2011 Voor de nieuwe week was mooi weer voorspeld, maar dat viel een beetje tegen. De 16 graden ‘s ochtends lag nog ver af van de beloofde warmte en pas ‘s middags begon de zon te schijnen.
Dit was voor ons aanleiding om een stuk dakbedekking boven de garage te vervangen en een deel van de stenen van het 2e plateau van de ruintrap in cement te leggen.
Op een enkel wolkje na was er dinsdag veel zon, dus “moest” er buiten gewerkt worden.

Op deze laatste volledige werkdag van deze sessie werd het 2e plateau van de tuintrap afgemaakt en er werd gepionierd in de tuinkelder. Gewapend met zaklamp en rolmaat werd eerst de maat genomen: 2,5 m breed en 4,5 m lang en nog een onbekende diepte vanwege de rommel die erin ligt.
Het overgrote deel is echte rommel, of zelf troep, bestaande uit stukken dakbedekking, vloertegels, leistenen, zand, aarde, brokken cement, hout en meer van dat soort zooi.

Minder zooierig waren een grafsteen van Angela Hammel (1930-1960) en grafsteen van een onbekende.
Na dit kelderavontuur werd het pad naar boven verder afgemaakt, zodat we nu tot bovenin de tuin kunnen komen.

Leave a Reply