ons avontuur

We wilden nog ‘iets geks’ doen in ons leven en dat werd een vakwerkhuis in Kröv, waar we sinds 2008 aan het werk zijn. Het pand bestaat uit 3 delen. Het oudste deel is uit '1600 en nog wat', dan een deel uit 1779 en tenslotte de "nieuwbouw" van ergens tussen 1779 en 1820. Onze werkvolgorde kan vreemd over komen; dit komt omdat we er ook in willen wonen en dus wordt er ook aandacht aan het “wooncomfort” besteed.

Archief

Verbouwingsnieuws 31 oktober 2012

31 oktober 2012 – evenals gisteren en eergisteren gingen we ‘s ochtends naar de werkplaats van de timmerman. Dit keer konden we het hout van de dakkapel Streichen. Toen dat klaar was gingen we terug, gevolgd door een aanhanger met hout.

Het hout moest met de hand uitgeladen worden en ging binnendoor naar de tuin. Vervolgens ging het vanaf de tuin door het vakwerk heen.

 

Omdat we nu nog de ruimte hadden werd het raamwerk in elkaar gezet.

Dit raamwerk staat op de scheiding van het inpandige terras en de (slaap)kamer en hierop komen de vloerbalken van de 2e verdieping te liggen. In tegenstelling tot de dwarsbalken van de 1e verdieping, komen hier de balken in de lengterichting te liggen net zoals in de oorspronkelijke constructie.

De balken bestaan uit 2 delen en omdat de oude draagbalk op de verkeerde plaats zit en niet meer voldoet aan de huidige bouwvoorschriften moet er een raamwerk komen.

Toen het raamwerk stond, konden we de vloerbalken er op dezelfde manier inleggen en daarna ging er een zeil overheen om het te beschermen tegen lekwater.

Dit was het laatste karweitje voordat we naar huis gingen.

Nog 1 karwei stond er voor 2012 op het programma en dat was meteen een flink karwei: de 2e tussenvloer en het dak van de Scheune!

Leave a Reply